Kom-Bet.pl Wszystko o ogrzewaniu, piecach, kominkach
16 czerwca 2021 / 1 Comment / Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe – wady i zalety

Widok ściennych grzejników nas nie dziwi. Co innego ich brak. Zwykle oznacza to, że w danym pomieszczeniu zamontowano ogrzewanie podłogowe. Jest to rozwiązanie ciekawe i mające wiele zalet, ale też są sytuacje, w których sprawdza się gorzej.
Ogrzewanie podłogowe działa kiepsko głównie w źle izolowanych pomieszczeniach, co wiąże się z faktem, że jego temperatura jest dość niska, za to oddawana na dużej powierzchni. Jeśli ciepło gdzieś ucieka, ogrzewanie podłogowe może nie być w stanie zapewnić komfortowej temperatury. Choć ogrzewanie podłogowe uwalnia nas od konieczności montażu grzejników, determinuje za to materiały, jakich możemy użyć do wykończenia podłogi. Najlepiej z tym typem ogrzewania współpracują płytki i gres, uważać trzeba z drewnem, które może się pod wpływem temperatury odkształcać. Ponadto ogrzewanie podłogowe jest też rozwiązaniem dość drogim. Ponadto wolno się nagrzewa i powoli stygnie, kontrola temperatury nie jest więc zbyt precyzyjna.
Jakie są wobec tego zalety ogrzewania podłogowego? Przede wszystkim zapewnia zdrowy i komfortowy rozkład temperatury w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe docenią też alergicy – ogranicza ono ruch powietrza i wzniecanie kurzu. Dzięki temu, że ogrzewanie zamontowane jest w podłodze, pokoje uwalniane są od nie zawsze estetycznych grzejników.
Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie popularne, ale z uwagi na koszty założenia i specyfikę eksploatacji nie wszędzie się nadające. Zanim się na nie zdecydujemy, musimy poważnie przemyśleć te kwestie.


Share:

Kiedy warto instalować ogrzewanie podłogowe?

Gdy chcesz żyć w wyjątkowo urządzonym domu, warto nabyć zaufane wyposażenie plus instalacje. Ogromna ilość osób wykonuje zakupy w sklepach internetowych, bowiem jest to tanie…

Read More
About the author

Admin: