Jak sprawić, by mój dom wyglądał ciekawiej latem?

Pogoda w dzisiejszych czasach jest absolutnie piękna i wygląda na to, że te chłodne dni już minęły (przynajmniej na kilka miesięcy). Miło jest świętować zmianę pór roku. Uwielbiamy, aby wnętrza naszych domów były jasne i przewiewne jak w czasie letniej pogody, więc oto kilka pomysłów, które wykorzystujemy w domu.

Kwiaty
Wnieś trochę piękna sezonu wiosenno-letniego. Jeśli masz piękny ogród, wycinaj własne kwiaty, jeśli nie masz ogrodu do zerwania na lokalnych targach rolników, masz mnóstwo pięknych kwiatów o tej porze roku. Uwielbiamy aranżacje na stolikach kawowych, stołach w jadalni, a nawet w sypialniach.

Kiedy warto instalować ogrzewanie podłogowe?

Poduszki i narzuty
Jest szansa, że ​​jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, Twoje poduszki i narzuty są prawdopodobnie głębokie i ciemne, więc na cieplejsze pory roku możesz je rozjaśnić. Czy to może być drogie? Jeśli jesteś sprytny, możesz to zrobić przy ograniczonym budżecie. Wypróbuj poszewki na poduszki zamiast wszystkich nowych poduszek. W ten sposób można zachować wkładki, sezonowo zmieniać okładki, a poza sezonem przesyłać do profesjonalnego czyszczenia. W te ciepłe miesiące schowaj poduszki poza sezonem i narzuty do szafy lub kufra. Jeśli pozostaniesz przy wiosenno-letniej kolorystyce i jesienno-zimowej kolorystyce, Twoje akcentujące elementy dekoracyjne będą bardzo przydatne. Na wiosnę lato uwielbiamy żółć. Żółty współgra z niebieskim, zielonym, pomarańczowym, różowym, a dodatkowo jest taki słoneczny i jasny.

Draperie i zasłony okienne
Nie sugerujemy, aby nowy zestaw osłon okiennych był obowiązkowy, ale jeśli masz ciężkie draperie, takie jak aksamit lub naprawdę ciemny kolor, możesz rozważyć jaśniejszą opcję w miesiącach wiosenno-letnich – to całkowicie zmieni wygląd Twojego domu. I podobnie jak w przypadku poszewek na poduszki , weź do czyszczenia draperię w zimnych porach roku. Jeśli nie masz ochoty na 2 zestawy zasłon, odsuń zasłony, podnieś rolety i wpuść światło! to rozjaśni pomieszczenie.

Kominek
Kominek jest centralnym punktem Twojego pokoju bez względu na porę roku. W te mroźne zimowe i rześkie jesienne miesiące łatwo jest stylizować kominek, ale co robić w ciepłe miesiące? Kominek prawdopodobnie nie będzie używany, ale jest to duży kawałek twojego pokoju. Stylizuj go za pomocą bardziej miękkich tekstur i tonów. Masz wiele opcji, ale sugerujemy dodanie elementów, które będą pasować do Twojej wiosenno-letniej kolorystyki i dodanie kilku elementów botanicznych (mogą to być kompozycje kwiatowe lub sezonowe dzieła sztuki). Uwielbiamy by tp rośliny były świetnym akcentem, a lustro nad kominkiem dodawało dodatkowego charakteru.

Tekstura
W cieplejszych miesiącach wszyscy uwielbiamy wychodzić na zewnątrz, więc aby Twój wystrój domu był bardziej „letni”, nadaj mu charakter. Tak, wspomnieliśmy już o kwiatach, ale są inne elementy zewnętrzne, które możesz wnieść do środka. Pomyśl o naturalnych fakturach, takich jak drewno, rattan i sizal – dodają one miękkości i naturalności, ale także ciepła. To świetne opcje, jeśli skłaniasz się ku neutralności, jeśli chodzi o paletę dekorów. Bogactwo tych faktur dodaje wyrafinowania każdej przestrzeni.

1 thought on “Jak sprawić, by mój dom wyglądał ciekawiej latem?

Comments are closed.