Nowoczesny i bezpieczny plac zabaw- czyli jaki?

Projektowanie placów zabaw dla dzieci to nie lada wyzwanie- muszą one jednocześnie spełniać szereg istotnych wymogów. Na pewno muszą zwierać atrakcje, które spodobają się najmłodszym i będą przez nich chętnie wybierane. To jednak nie wszystko. Nowoczesny plac zabaw powinien także na szereg różnych sposobów przyczyniać się do wspierania rozwoju dziecka- przede wszystkim tego ruchowego. Z drugiej strony, szalenie istotne jest, aby przewidziane na placu zabaw atrakcje były dla dzieci całkowicie bezpieczne.

Na jakie atrakcje najczęściej można liczyć?

Trudno jest wyobrazić sobie plac zabaw, na którym nie ma żadnej huśtawki. To pewna klasyka, która może być jednak zaprojektowana w sposób ciekawy i zachęcający do zabawy. Różnego rodzaju huśtawki nie tylko pomagają w walce ze stresem, ale też pozwalają ćwiczyć równowagę, poprawiają koordynację ruchową i dostarczają dziecku emocji. Producenci placów zabaw oferują huśtawki w różnych kombinacjach- pojedyncze, podwójne, wzbogacone o dodatkową ściankę wspinaczkową lub też połączone z innym rodzajem huśtawki, jaki jest bocianie gniazdo. Ciekawym rozwiązaniem są też huśtawki rodzinne.

Zupełnie innym typem huśtawki jest wersja wagowa, której również nie może zabraknąć na placu zabaw. Może ona być pojedyncza lub podwójna, nie bez znaczenia jest także jej kolorystyka i projekt- najlepiej taki, który będzie atrakcyjny z punktu widzenia dzieci. Różnego rodzaju propozycje huśtawek można znaleźć na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/.

Co ciekawego może się jeszcze znaleźć na dobrze wyposażonym placu zabaw?

Rozmaite zjeżdżalnie o różnej wysokości, drabinki i całe konstrukcje do wspinaczki- zarówno po szczebelkach, jak i po linach. Na placu zabaw oczywiście nie może też zabraknąć karuzeli. Może to być karuzela tarczowa z siedziskami, karuzela krzyżowa, platformowa lub też bardzo minimalistyczna- karuzela pojedyncza. Wiele dzieci odwiedza plac zabaw głównie po to, aby pobawić się w piaskownicy- producent placów zabaw daje możliwość aranżacji piaskownicy edukacyjnej.

Oczywiście, mówiąc o dobrze wyposażonych placach zabaw nie można zapomnieć o trampolinach. Atrakcje te w wersji ziemnej umożliwiają dzieciom podskoki, a nawet robienie salt. Na każdym placu zabaw dobrze sprawdzają się także bujaki, które mogą przyjmować bardzo zróżnicowaną formę- autka, roweru, zwierzątka, dinozaura, a nawet helikoptera. Jak więc widać- wybór różnego rodzaju atrakcji do placu zabaw jest ogromny- warto powierzyć zadanie wykonania takiej przestrzeni firmie, która się w tym specjalizuje i która bardzo szybko dostarczy wszelkie niezbędne elementy na miejsce docelowe.