Brakuje ci miejsca w mieszkaniu? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

Osoby żyjące w dużych miastach często narzekają na zbyt mało miejsca w mieszkaniach, co ma nierozerwalny związek z postępującą urbanizacją. Nie musi to jednak oznaczać konieczności pozbywania się wielu rzeczy – jeśli z jakiegoś powodu są one cenne dla właściciela, można skorzystać z usługi wynajmu magazynów samoobsługowych.

Kiedy warto wynająć magazyn samoobsługowy?

Na wynajęcie magazynu samoobsługowego warto zdecydować się paru sytuacjach. Jest to znakomite rozwiązanie w sytuacji, gdy w mieszkaniu brakuje miejsca np. na sprzęt sportowy i turystyczny, rodzinne pamiątki, ważne dokumenty etc. Przeprowadzka, remont oraz wyjazd na dłuższy czas – wtedy również z nieocenione okazują samoobsługowe powierzchnie magazynowe. Wrocław to przykład lokalizacji w Polsce, gdzie funkcjonuje omawiana usługa – dostęp do niej mają na razie mieszkańcy największych miast w kraju.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

Chcąc wynająć magazyn samoobsługowy, trzeba w pierwszej kolejności przeanalizować propozycje różnych usługodawców pod kątem cen oraz zawartości. Na potrzeby osób prywatnych najczęściej wystarczają najmniejsze magazyny o powierzchni 1-2 m kw. W Kangu Self Storage wszelakich formalności można dopełnić zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem e-mail.

Czy wynajem magazynów samoobsługowych jest drogi?

Jedną z zalet wynajmu magazynów samoobsługowych jest atrakcyjna cena tej usługi. W Polsce za wynajęcie mini przechowalni o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc. Wysokość opłaty zależy od długości wynajmu oraz powierzchni i lokalizacji magazynu.

Wynajem magazynów samoobsługowych – o tym trzeba pamiętać?

Zawarcie umowy z firmą udostępniającą magazyny samoobsługowe jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wynajmu. Przy tej okazji pojawia się kilka istotnych kwestii takich jak m.in. minimalny okres wynajmu czy wykaz rzeczy, których w magazynach nie wolno trzymać. Klient wynajmujący magazyn musi też pamiętać o uiszczaniu płatności w terminach wskazanych w umowie.