Sufitowy plafon do salonu – jak wybrać najlepszy?

W salonie w roli centralnego oświetlenia zwykle występuje lampa wisząca. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to jedyne rozwiązanie w tym zakresie. Nie wolno zapomnieć m.in. o plafonach sufitowych, które mają sporo zalet.

Plafon sufitowy do salonu – dlaczego warto?

Na plafon sufitowy w salonie warto zdecydować się z paru powodów. Z racji na to, że przylega bardzo blisko do sufitu, zajmuje niewiele miejsca – jest zatem znakomitym rozwiązaniem do niezbyt dużych pomieszczeń. Wizualnie nie przytłacza pokoju, a przy tym prezentuje się bardzo estetycznie. Plafony dostępne są w różnych wariantach, jeśli chodzi o kształty, kolorystykę i wielkość – godne uwagi w tym zakresie są m.in. lampy Candellux do salonu, niezwykle stylowe i nowoczesne. Każdy zatem znajdzie model odpowiadający konkretnym potrzebom i preferencjom.

Plafon do salonu – jak wybrać?

Przy wyborze plafonu sufitowego do salonu trzeba koniecznie uwzględnić aranżację pomieszczenia. Eksperci ze sklepu Centrum Światła podpowiadają, aby np. do urządzonego nowocześnie salonu wybrać kwadratowy lub prostokątny plafon w kolorze białym albo czarnym. Z kolei w salonie w stylu glamour najlepiej sprawdzi się plafon z kryształkami. Istotne jest to, aby plafon był wykonany z dobrych jakościowo materiałów. Ogromne znaczenie w omawianym kontekście ma też barwa światła emitowanego przez taką lampę. Salon jest pomieszczeniem służącym odpoczynkowi i relaksowi, więc światło powinno pomagać w kreowaniu sprzyjającej temu atmosfery.

Plafon do salonu – niekoniecznie jeden

Zaletą plafon sufitowych jest to, że w salonie można zamontować więcej niż tylko jedną tego rodzaju lampę. Każdą ze stref, na jakie podzielone jest pomieszczenie, da się oświetlić właśnie za pomocą plafonu. Salon najczęściej dzieli się na część wypoczynkową i jadalnianą – plafony doskonale nadają się do oświetlenia obu tych stref. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wspomóc je dodatkowymi źródłami światła w postaci np. stojących lamp podłogowych lub na przeznaczonych do postawienia na stole.