Koszty energii elektrycznej rosną z każdym rokiem. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób szuka rozwiązań umożliwiających ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Jednym z bardziej skutecznych sposobów na obniżenie zużycia prądu jest zastosowanie systemu automatyki domowej.

System smartDOM

SmartDOM to nic innego jak nowoczesny system automatyki domowej umożliwiający zarządzaniem bieżącym zużyciem energii elektrycznej w całym budynku.

System opiera swoje działanie na połączeniu komponentów funkcjonalnych z elementami sterującymi. Oznacza to, że inteligentne czujniki, gniazdka czy oświetlenie współpracują ze specjalnymi sterownikami, umożliwiając w ten sposób właścicielowi domu bieżące zarządzanie energią z poziomu choćby telefonu komórkowego.

Dzięki odpowiednim komponentom funkcjonalnym możliwe jest wyłonienie sprzętów, które pochłaniają największą ilość energii elektrycznej i odłączenie ich, jeśli nie są one potrzebne. Zabieg taki umożliwi wygenerowanie sporej ilości oszczędności.

Zalety zarządzania energią w domu

SmartDOM to znakomity sposób na obniżenie kosztów energii elektrycznej. Odpowiedniej jakości system automatyki domowej umożliwia sterowanie poszczególnymi gniazdkami. Oznacza to, że za pomocą jednego kliknięcia można odłączyć prąd w konkretnym gniazdku. Zabieg taki umożliwi odcięcie dopływu energii elektrycznej do niepotrzebnych urządzeń, a co za tym idzie, umożliwi spore oszczędności energii.

Producenci systemów zarządzania energią elektryczną deklarują, że dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić nawet do 40% energii elektrycznej. Tak duże oszczędności z pewnością przekładają się na o wiele niższe rachunki za prąd.

Możliwość zdalnego zarządzania elementami elektrycznymi w domu umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa podczas nieobecności właścicieli na terenie posesji. W przypadku pilnego wyjazdu możliwe jest ustawienie włączania i wyłączania świateł o określonych porach. Dzięki temu potencjalni włamywacze będą przekonani, że właściciele cały czas znajdują się w domu. Można więc śmiało stwierdzić, że dobrej jakości systemy automatyki domowej znacząco zwiększają bezpieczeństwo domu.

Rosnące rachunki za prąd sprawiają, że coraz więcej osób szuka nowoczesnych sposobów na inteligentne oszczędzanie energii elektrycznej. System smartDOM umożliwia wygodne zarządzanie bieżącym z użyciem energii elektrycznej, co umożliwia spore oszczędności. Znajdź biura zajmujące się instalacją odnawialnej energii elektrycznej w Dąbrowie Górniczej, zajrzyj na stronę https://www.dabrowainfo.pl/.