Profile i systemy aluminiowe – trend w stolarce okiennej i drzwiowej

Branża budowlana na bieżąco odpowiada na potrzeby użytkowników. Producenci cały czas szukają nowych, innowacyjnych rozwiązań, by spełnić oczekiwania klientów i poprawić komfort ich życia. Wśród aktualnych trendów w stolarce okiennej i drzwiowej są m.in. profile aluminiowe do drzwi przesuwnych i systemy aluminiowe do okien.

Profile aluminiowe do drzwi

Jedną z firm, która na bieżąco odpowiada na potrzeby rynku, jest Deceuninck. W jej ofercie są m.in. profile aluminiowe do drzwi przesuwnych, systemy podnoszono-przesuwne czy systemy drzwiowe harmonijkowe. Flagowy produkt marki to systemy drzwiowe DECALU88 DOORS.

Można wykonać je w technice drzwi panelowych lub wypełnić jej szkłem. Ich zaletą są też estetyczne zawiasy typu Rollenband, które skutecznie chronią przed powstawaniem mostków termicznych. Dla drzwi tarasowych opracowano system DECALU88 Folding Doors – świetny wybór, jeśli zależy nam na połączeniu salonu z ogrodem.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne DECALU163 Slide gwarantują komfort i świetne doświetlenie wnętrza. Deceuninck słynie też z technologii SO EASY, która zapewnia kompatybilność z innymi produktami oraz znacznie szybszy montaż.

Systemy aluminiowe do okien

System Decalu to gwarancja wysokiej jakości aluminium o świetnych właściwościach izolacyjnych. Powstał zgodnie z opatentowaną technologią SO EASY. Systemy aluminiowe do okien Deceuninck będą pasowały do nowoczesnych i funkcjonalnych budynków – zarówno domów, jak i biur. Występują w kilku seriach wizualnych:

  • DECALU88 Standard o ponadczasowym stylu, to świetne połączenie bardzo dobrych parametrów użytkowych i designu,
  • DECALU94 Retro dla rezydencji i budynków stylizowanych, rustykalnych,
  • DECALU88 Hidden to system z tzw. „ukrytym skrzydłem”, opracowany do projektów minimalistycznych. Wykorzystuje opatentowane rozwiązania technologii SO EASY,
  • DECALU110 Steel o industrialnym designie,
  • DECALU 88 OPEN OUT w technologii SO EASY, system okien wychylnych na zewnątrz.
  • DECALU88 New Steel w stylu nowoczesnym.

Wszystkie wyróżniają się wysokimi parametrami technicznymi. Do niedawna systemy aluminiowe do okien były kojarzone przede wszystkim z obiektami użyteczności publicznej i budownictwem komercyjnym. Dziś są często wybierane w domach jedno- lub wielorodzinnych.

Wśród zalet, jakie mają systemy aluminiowe do okien z serii Decalu, trzeba wymienić m.in. krótszy o połowę czas produkcji, prosty montaż listy przyszybowej, uszczelki zintegrowane z profilami, ukryte odwodnienie, a także wyjątkowy i smukły design.