Szał na kominek elektryczny

Wiele osób chcąc zaspokoić swoje marzenia szuka najtańszych i najbardziej możliwych rozwiązań technologicznych. Dlatego chcąc wyposażyć mieszkanie w dodatkowe źródło ciepła często w zamyśle mają kominek elektryczny. Wygodne i nie wymagajcie większych pokładów finansowych ani dodatkowego metrażu w pomieszczeniu. Dodatkowym i ważnym atutem jest ogromny wybór tego rodzaju kominków jak pod względem estetycznym tak i ekonomicznym.   

Czy stawiasz na kominek elektryczny? 

Za kupnem kominka elektrycznego przemawia jego przystępna cena. Ponadto technologia jest tak rozwinięta, że trudno odróżnić czy płomień pochodzi z energii elektrycznej czy z prawdziwego ognia. Dlatego esteci również mogą dokonać zadowalającego ich gust wyboru. Instalacja kominka elektrycznego jest na tyle prosta, że może go uruchomić każda dorosła osoba. Jest wyposażony w wyświetlacz imitujący płomienie. Kominki elektryczne są przystępne cenowo. Ich działanie opiera się na technologii wykorzystującej bardzo mało energii elektrycznej. 

Kominek elektryczny jest bardzo szybki i prosty w montażu, nie wymaga ewakuacji mieszkańców. Dzięki czemu nie ma potrzeby zatrudniania rzemieślników, organizowania placu budowy czy inwestycji w dodatkowe materiały, które są wykorzystywane przy budowie klasycznego kominka opalanego drewnem. 

Niskie koszty kominka elektrycznego. 

Co więcej, koszty początkowe (zakupu) i późniejsze (utrzymanie) są minimalne, oferując maksymalny komfort i nowoczesny design przy bardzo niskich kosztach! Nie wymaga okresowej konserwacji i kontroli (jak w przypadku klasycznych, podłączanych do komina) ani innych nieprzewidzianych wydatków. 

Następnie, ponieważ nie działa na drewnie/brykiecie/pellecie lub innym paliwie, zużywa tylko  energię elektrycznej. Praktyczne zużycie energii jest bardzo niskie, co sprawia, że kominek elektryczny jest niedrogim zakupem i tani w utrzymaniu. 

Warto wspomnieć, że kominek elektryczny zużywa tyle samo, ile używasz i jak z niego korzystasz. Jeśli więc użyjesz go tak, jak 90% kupujących kominek elektryczny, czyli tylko z funkcją estetyczną, a nie do ogrzewania, zużyje niezwykle mało energii. Kominki elektryczne można kupić na stronie https://www.komineo.pl/. 

Trzeba wziąć pod uwagę, że kominek elektryczny z technologią LED zużywa tyle co oszczędna żarówka, czyli bardzo mało (ok. 10W). Tak więc przy prostych obliczeniach, w trybie – bez funkcji grzania, działającego przez 2 godziny każdego wieczoru, koszt zużycia wyniósłby około 20 zł/miesiąc!! Może wydawać się to niewiarygodne, ale jest prawdziwe. I nawet gdybyś używał go przez cały wieczór (6, 7 godzin / wieczór), nadal nie przekroczyłbyś kilkudziesięciu złotych miesięcznie.