Kom-Bet.pl Wszystko o ogrzewaniu, piecach, kominkach
25 listopada 2021 / 0 Comments / Ogrzewanie

Jakie są najpopularniejsze systemy ogrzewania dla domów?

 

Najlepszy system grzewczy to taki, który pozwala na ogrzewanie domu, oszczędzając energię i pieniądze w tym procesie. Oszczędności zależą jednak nie tylko od rodzaju ogrzewania, ale także od sposobu użytkowania systemu grzewczego i warunków panujących w domu i na zewnątrz, takich jak pogoda, wielkość pomieszczeń, liczba osób mieszkających w domu itp.

Nagrzewnice elektryczne

Opierają się one na oporze elektrycznym, przez który przepływa prąd i jest zamieniany na ciepło. Zalety tego typu ogrzewania są następujące:

  • Energooszczędne ogrzewanie elektryczne jest łatwiejsze w instalacji niż inne alternatywne rozwiązania.
  • Pomieszczenie jest ogrzewane niemal natychmiast.
  • Jest to bardzo bezpieczny rodzaj ogrzewania.
  • Istnieje możliwość indywidualnej regulacji temperatury każdego z urządzeń, bez wpływu na pozostałe pomieszczenia.
  • Niektóre modele posiadają grzejniki o niskim zużyciu energii, które również pozwalają na oszczędność ekonomiczną i energetyczną.

Ogrzewanie podłogowe

Jeden z najpopularniejszych rodzajów ogrzewania stosowanych obecnie przy budowie nowych domów. Dzieje się tak dlatego, że jest to bardzo wygodna i skuteczna metoda, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Zużycie energii jest zarządzane w taki sposób, aby uzyskać znaczące oszczędności. Działanie systemu ogrzewania podłogowego opiera się na procesie zwanym promieniowaniem lub bezpośrednim przenoszeniem ciepła na zimną powierzchnię.

Najczęstszym zastosowaniem w nowych domach jest ogrzewanie podłogowe, jednak ze względu na złożoność instalacji nie jest ono tak popularne w domach już wybudowanych, gdyż wymagałoby to wielu prac remontowych. Więcej informacji o ogrzewaniu podłogowym pod tym adresem.

Ogrzewanie gazowe

Ten rodzaj ogrzewania jest prawdopodobnie najbardziej komfortowy, najczystszy i najbezpieczniejszy ze wszystkich opcji. Instalacja jest skomplikowana i wymaga prac budowlanych, ale w dłuższej perspektywie ma wiele zalet.

Rodzaj paliwa stosowanego w kotłach, gaz ziemny, gaz butanowy, propan lub olej napędowy, czyni je znacznie bardziej ekonomicznymi niż inne alternatywne rozwiązania.
Ten rodzaj ogrzewania przyjazny dla środowiska, nie emituje prawie żadnego CO2, więc nie zanieczyszcza środowiska.
Ma wysoką wydajność kaloryczną, ponieważ jest w stanie utrzymać ciepło jednorodnie w całym domu.
Do ogrzewania wykorzystuje wodę jako nośnik ciepła poprzez grzejniki wodne.

 

 


Share:

Ogrzewanie bezobsługowe, ekologiczne, a nawet darmowe.

W dobie XXI wieku, czasach odnawialnych źródeł energii, braku czasu, pogoni za karierą i wielogodzinną pracą zawodową czy mamy czas i chęci na użytkowanie tradycyjnego…

Read More

Ciepła woda za darmo? Zestaw solarny.

Żar się leje z nieba, a za ciepłą wodę płacimy? Ciepła woda użytkowa- niedoceniany i niezbędny element życia codziennego. Obecnie ciepła woda w każdym gospodarstwie…

Read More

Sposoby ogrzewania budynku – pellet grzewczy.

Ogrzewanie domu to jedna z najważniejszych czynności gospodarczych. Dzięki odpowiednio dobranemu sposobowi ocieplania powierzchni możliwe jest wykorzystanie środków ekologicznych i ekonomicznych. Jaki materiał grzewczy spełni…

Read More
About the author

Admin: